Değişim

“Abi ver bana ordan yarım porsiyon kıymalı..”

-“Yahu napıyorsun! Sen kıymalı sevmezsin ki.” diye araya girdi.
-“Sen karışma aşkım, artık hayatıma dair radikal kararlar alıyorum, değişim başladı aşkitom değişim başladı!” diye kararlı bir tonla cümlelerimi aktardım.

Ya allam yea gibi laflar dolandırırken, “Abi bir de yumurtalı pide verir misin?” diye bu kararlılığımı aşkıma göstermek adına nefret ettiğim yumurtalı pide siparişi dahi vermiştim.

-“Ama sen sınavadan çıktın hee.” dedi.
-“Bir çılgınlık edip burdan çıkışta işkembeciye de gidicem. Dilersen gel.” dedim.
Ya inanamıyom sana yea, minanamıyom sana yea diye gudik tepkiler verdi.

“Aşkım hem o sınava değil zıvana dingil zıvanadan çıkmak.” dedim. Biraz bozuldu lakin; “Aman, neyse ne kafa mı bıraktın bende be!” diye suçu bana attı.
“Sen de değiş biraz! Artık vazgeç kendi hatalarını başka insanlara atmaktan.” diyerek bir darbe daha vurdum. Kalktı. “Gidiyorum ben hıh.” dedi. “Kızım dur siparişler gelmedi, dursana ya, ya durs, du..” diye ardından seslensem de durmadı. Gitti..

Aşkım gider gitmez;
-“Abi kestin mi böreği diye tezgaha koştum.”
-“Şimdi kesiyorum yeğenim.” dedi.
-“Abi dur kesme!” dedim. “Ver ordan bana bir porsiyon peyirlimi gözünü seveyim.” dedim. İkiletmedi, kesti verdi.

Börekçiden çıkarken aşkitomun camdan beni gözetlediğini gördüm.
-“Hani radikal kararlarına ne oldu ulan artis.” diye üzerime geldi.
-“Şimdi bir kere böyle ulan mulan hiç yakışmıyor sana, hem yahu allasen kızım, radikal karar börekle poğaçayla alınır mı ela gözüm, karavicdanlım benim, hay canım benim be hadi gidelim sahile de yiyelim böreğimizi ehehe. Ya senin gözlerin ne güzelmiş mehehe..” diye zihnini karıştırıp bu gudikliğimi unutmasını sağladım. Huşu içerisinde bu teklifimi kabul etti, sahile indik.

Sahilde oturup böreğimizi yerken önümüzde duran midyeciye el ettim. Koştu geldi, “Kaptır bakalım irilerinden üstad!” diyerek sanki kırk yıllık midyeciymişim gibi “Şunları verme”, “Bak bunlar bayat gözüküyor.”, “Hah bak şurdakiler iyi!”, “Limonu bol sık, limonu bol sık.” gibisinden çeşitli yönlendirmeler yapıyordum. Birden aşkımın omzumu dürtmesi ile göz göze geldik. “Yahu sen ne zamandan beri midye seviyorsun Allah aşkına yea.” dedi.

-“Gözlerinin ne kadar güzel olduğunu söylemiş miydim, helalim benim.” dedim.

-“Tıh allamyea..” dedi. Güldü.

En azından deniyorum lan!